*

 
dossier

Archief

Effectenbeurs krijgt rivaal op Internet

Door: redactie − 18/04/97, 00:00

HAARLEM (ANP) - Het Haarlemse bedrijfje Dataplace werkt aan een aandelenbeurs op Internet. De onderneming geeft zelf het startschot door een emissie van maximaal 18 500 aandelen, waarop beleggers kunnen inschrijven via Internet.

Dataplace is een van de ondernemingen die zich toeleggen op de bouw van Internet-pagina's voor bedrijven. Het bedrijf dat in 1991 is opgericht, draait nog met verlies, maar verwacht dit jaar zwarte cijfers te schrijven. De omzet bedraagt vooralsnog slechts 60 000 gulden per maand.

Met de eigen 'beursgang' hoopt Dataplace uit te groeien tot een specialist in het verzorgen van aandelenemissies op Internet. Kopers en verkopers van de aandelen kunnen elkaar vinden op een speciale Internet-site. Voor de administratie en het beheer van de aandelen is een speciale stichting opgericht, onder leiding van een oud-directeur van de Effectenbeurs.

Notering aan de Amsterdamse effectenbeurs is voor veel high-techbedrijfjes te hoog gegrepen, gezien de hoge kosten en de eis dat het bedrijf duidelijke winstcijfers kan tonen. Om te voorzien in de kapitaalsbehoefte van dergelijke, jonge ondernemingen introduceerde de Amsterdamse beurs onlangs al de Nieuwe Markt NMax, waarop tot nu toe alleen het bedrijf PolyDoc is genoteerd.

De uitgiftekoers van de aandelen Dataplace komt tussen de 60 en 80 gulden te liggen.

mailIcon print |