*

 
dossier

Archief

Tot drie jaar geëist voor ontucht met kinderen

Door: redactie − 19/05/95, 00:00

Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM - De Amsterdamse rechtbank heeft gisteren gevangenisstraffen tot drie jaar opgelegd aan twee mannen en een vrouw voor het plegen van ontucht met een reeks minderjarige kinderen. Tegen het trio waren straffen tot vijf jaar geëist.

De hoogste straf was voor de veertigjarige man uit Drachten die in de woning van een medeverdachte in Zaandam een aantal jongens van Turkse afkomst heeft misbruikt. De jongens varieerden in leeftijd van zeven tot veertien jaar.

De zaak van de eigenaar van de woning is aangehouden, omdat hij psychologisch moet worden onderzocht. Verder heeft de man uit Drachten twee jongens van een bevriend gezin in die plaats misbruikt, kwam voor de rechtbank vast te staan. Het college sprak hem bij gebrek aan bewijs vrij van de beschuldiging, dat hij een van deze jongens heeft verkracht.

De rechtbank veroordeelde een 37-jarige vrouw tot twaalf maanden cel, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Zij deed mee aan het misbruik van haar twee eigen zoontjes.

Zij is ook veroordeeld voor het feit, dat zij de man uit Zaandam en een 65-jarige man uit Amsterdam bij herhaling gelegenheid heeft gegeven haar kinderen te misbruiken.

De 65-jarige man kreeg een straf van 2,5 jaar opgelegd wegens zijn aandeel in het misbruik van de kinderen in Amsterdam en Zaandam. Vooral deze veroordeelde heeft een opmerkelijke justitiële geschiedenis. In 1958 werd hij veroordeeld tot tien jaar cel en TBS, wegens doodslag op een jongetje van negen in Utrecht. In totaal bleef hij 22 jaar opgesloten. In de jaren tachtig kreeg hij driemaal een veroordeling wegens ontucht. In 1988 verloor hij zijn toenmalige, jeugdige vriendje, dat werd vermoord door een andere pedofiel. Tijdens zijn proces voerde hij aan dat door dit drama zijn seksuele gevoelens geheel zijn weggevaagd. De rechtbank passeerde dit.

Het college verwijt hem dat hij, evenals de anderen, op grove wijze misbruik heeft gemaakt van zijn positie als oudere. Bovendien heeft hij opzettelijk kinderrijke omgevingen opgezocht, terwijl hij wist dat hij dan gemakkelijk weer in de verleiding zou komen.

mailIcon print |