Van onze kerkredctie AMSTERDAM - Drie Spaanse missionarissen zijn in het Oost-Zaïrese Bukavu vermoord. Er zijn nog geen details bekend over de moord op de paters maristen.
Veel Spaanse missionarissen in het crisisgebied hebben geweigerd de streek te verlaten. Vorige week werd de katholieke aartsbisschop van Bukavu, Christophe Munzihirwa, vermoord. Munzihirwa, die op weg naar een eucharistieviering in een hinderlaag liep, streed openlijk tegen onrecht.
Dit jaar zijn er al minstens 200 voornamelijk uit het westen afkomstige zendelingen en missionarissen vermoord, zegt de Belgische pater P. Bosman, van de bisschoppelijke Commissie voor de Missie, die een overzicht probeert bij te houden.
Navraag bij de verschillende Nederlandse zendingsorganisaties leert dat er dit jaar waarschijnlijk nog geen Nederlandse missionarissen of zendelingen zijn vermoord. De wereld van zending en missie is zeer divers. Er is geen centrale instantie die systematisch statistiek bijhoudt.
H. Keijzer van de Evangelische Zendings Alliantie denkt dat veel zendelingen de neiging hebben ongeluk te verzwijgen voor het thuisfront, dat anders ongerust zou worden.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.