BONN (DPA, ANP) - De Duitse energiebedrijven RWE en Viag vormen samen met British Telecom een alliantie voor de Duitse telecommunicatiemarkt. Voor de oprichting van een gezamenlijke dochter hebben de drie partijen gisteren een principe-overeenkomst getekend.
Als de Duitse telecom-markt begin 1998 wordt opengegooid, wil het nieuwe consortium met een eigen net spraak- en dataverbindingen aanbieden. Het trio voorziet tot het jaar 2000 investeringen van ongeveer 4 miljard mark. Het bedrijf denkt vijfduizend nieuwe arbeidsplaatsen te kunnen creƫren. Tevens wil het drietal dingen naar de vergunning voor het tweede mobiele-telefoonnet.
Het trio wordt de tweede directe concurrent van de staatsmaatschappij Deutsche Telekom, die nu nog een monopolie heeft. Ook Mannesmann, van oorsprong een staal- en machinebouwconcern, en het energie-, chemie- en handelsconglomeraat Veba gaan de slag op de telecommarkt aan. Zij hebben banden met het Amerikaanse AT & T en het Britse bedrijf Cable and Wireless.
De omvang van de Duitse telecommarkt in het jaar 2000 wordt geschat op 100 miljard mark.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.