*

 
dossier

Archief

Kok: Meijling schond geen afspraak

Van onze redactie politiek − 06/11/99, 00:00

Oud-staatssecretaris Gmelich Meijling van defensie lijkt bij zijn lobbywerk voor het Israƫlische defensiebedrijf Rafael geen formele afspraken te hebben geschonden.

Premier Kok zei dat gisteren na berichten dat de VVD'er Meijling bij het PvdA-kamerlid Timmermans heeft gelobbyd voor de Gill-anti-tankraket van Rafael.

Over de vraag of het optreden van Meijling onzuiver was, wilde Kok weinig zeggen. ,,Een ieder bepaalt dit zelf. Maar je kunt je voorstellen dat er redenen zijn om de wenkbrauwen te fronsen en je af te vragen of dit wel verstandig is geweest.''

Bij Defensie geldt de regel dat oud-bewindslieden zich na hun aftreden, gedurende een bepaalde periode, niet over gevoelige zaken wenden tot hun oude departement, heeft Kok zich laten uitleggen door minister De Grave.

mailIcon print |