Van onze parlementsredactie DEN HAAG - FNV-voorzitter Johan Stekelenburg wordt beschouwd als een kansrijke opvolger voor burgemeester Brokx van Tilburg, die dit jaar vertrekt.
Stekelenburg wil niet bevestigen of hij het burgemeestersambt ambieert. De PvdA-fractie in de gemeenteraad van Tilburg heeft echter al gezegd de FNV-voorzitter graag in die functie te zien. De plaatselijke VVD-fractieleider Stok ziet zijn eventuele komst ook wel zitten: “Het is een prima kandidaat. Een uitstekend onderhandelaar met een goed netwerk, die past in 'werknemersstad' Tilburg. Hij is van harte welkom.”
Tilburg zou bij een benoeming van Stekelenburg wel van kleur verschieten. Want tot nu is gebruikelijk dat het CDA in deze Brabantse stad de burgemeester levert. Het CDA is echter overbedeeld bij de burgemeesterfuncties. De Christendemocraten zouden hun partijgenote Europarlementariƫr Hanja Maij-Weggen op de post willen hebben. Voor D66 zou het oud-Kamerlid mevrouw Groenman in de race zijn.
Stekelenburg heeft al eens eerder in een interview gezegd dat hij mogelijk ooit een baan buiten de vakbeweging zoekt.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.