*

 
dossier

Archief

Polygram pakt piraterij aan met kort geding tegen BCD

Door: redactie − 27/01/96, 00:00

Van onze redactie economie AMSTERDAM - “Piraterij”, vindt Polygram, en daarom sleept ze de Blaricumse CD Company (BCD) voor de rechter. BCD geeft onder meer een cd uit van The Osmond Brothers (met onder meer de oude hit 'Crazy horses'). De opnamen dateren uit de jaren zeventig. Ze werden toen gemaakt door MGM Records.

Polygram, een muziek en amusementsconcern dat voor 75 procent eigendom is van Philips, claimt de opvolger te zijn van MGM Records, en dus te beschikken over de rechten van de opname. Maar Blaricum CD company heeft helemaal geen toestemming gevraagd voor ze het album “The Osmonds Family Album - All The Hits & More” uitbracht. In de jaren zeventig waren de broers wereldberoemd. Een van hun grote hits was 'Crazy horses'.

Polygram en haar Nederlandse dochter Polydor hebben de Blaricumse cd-fabrikant herhaaldelijk gesommeerd om de verkoop van de Osmond-brothers-cd te staken. Maar het bedrijf ging niet op de klachten in en bleef de schijf verkopen.

Daarom poogt Polygram nu via de rechter de 'piraterij' aan te pakken. Ze doet dat op twee fronten: er komt een kort geding én er wordt een bodemprocedure in gang gezet. Het kort geding dient op donderdag 31 januari voor de rechbank in Amsterdam.

Volgens een woordvoerder van het concern lopen er meer rechtszaken tegen BCD over onrechtmatige produkties. Maar dat wordt door de advocaat van het Naardense bedrijf, mr. D. van der Stelt, ontkend.

Volgens Van der Stelt claimen beide bedrijven de rechten op de produktie en verkoop van het Osmonds-album. Ze zouden die rechten hebben gekregen van het Zwitserse Intermusic.

Het gaat Polygram niet meer zo voor de wind als de laatste jaren. Na winststijgingen van 20 procent per jaar, waarschuwde het concern dat over 1995 in guldens gemeten de winst stagneert. Afgezien van enkele tegenvallers, zo liep de uitgave van enkele 'top'-cd's vertraging op, is er volgens de concernleiding niets verontrustends: de winst stagneert vooral als gevolg van de harde gulden.

mailIcon print |