Van een simpele inenting kun je kaal worden. Dat melden onderzoekers van de Amerikaanse Food and drug administration in het medisch vakblad JAMA dat vandaag verschijnt. De onderzoekers werden op het spoor van hun ontdekking gezet door een moeder wier twaalf maanden oude dochter haar begon te verliezen na een vaccinatie tegen hepatitis B.
Ze vonden in hun archieven nog zestig andere meldingen sinds 1984 van haaruitval na een vaccinatie. Het betrof bijna altijd vrouwen en in driekwart van de gevallen was sprake van een hepatitis-B-vaccinatie. Een verklaring hebben de onderzoekers niet.
Ze tillen er echter niet zwaar aan. Sinds 1984 zijn in de Verenigde Staten een miljard vaccinaties toegediend. Dat daardoor een paar keer per jaar iemand een kosmetisch probleem heeft, vinden ze het noemen eigenlijk niet waard. Toch doen ze het: de ongelukkige moet immers wel weten dat het slechts een tijdelijk probleem is.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.