*

 
dossier

Archief

Ook Belgen tegen celibaat

Door: redactie − 15/09/95, 00:00

Van onze kerkredactie AMSTERDAM - Na Zwitserland en Duitsland komt ook Belgiƫ in actie tegen het celibaat van priesters en uitsluiting van vrouwen van het priesterlijk ambt. De Belgen richten zich met hun handtekeningenactie echter niet tot de kerk, maar tot politici en politieke partijen.

Sommige priesters die maatschappelijke functies uitoefenen worden betaald door de Belgische staat. De actievoerders vragen politici in een brief of zij het “een blijvende vanzelfsprekendheid vinden dat de Belgische staat functies financiert die zijn eigen burgers discrimineren en uitsluiten”.

Sympathiserende belastingplichtige gelovigen hebben verklaard, niet te willen betalen voor priester in dienst van de staat.

mailIcon print |