*

 
dossier

Archief

Breda slaat goede slag met binnenhalen distributiecentrum

Door: redactie − 18/01/96, 00:00

Van onze correspondent BREDA - Hoe omvangrijk de vestiging precies wordt, hangt onder meer nog af van het succes van een vermageringspil, maar nu al staat vast dat met de komst van de Amerikaanse producent van geneesmiddelen Amgen naar Breda de stad goede zaken heeft gedaan.

De bouw van het Europees distributiecentrum van Amgen op bedrijventerrein Hoogeind vergt 100 miljoen gulden aan investeringen en levert Breda om te beginnen zestig nieuwe banen op. De reden dat de international voor Breda heeft gekozen is voornamelijk gelegen in de gunstige ligging van de stad. De medicijnen worden per vliegtuig aangevoerd en Breda ligt gunstig ten opzichte van Amsterdam, Rotterdam en Brussel. Na te zijn geëtiketteerd en verpakt worden de medicijnen geleverd aan Europa, Afrika en het Midden-Oosten. In Breda vindt tevens onderzoek plaats.

Amgen (4 000 werknemers) noemt zichzelf “het grootste biotechnisch bedrijf ter wereld toegespitst op geneesmiddelen voor humaan gebruik”. De totale omzet bedroeg in 1995 ongeveer 1,8 miljard dollar.

mailIcon print |