AMSTERDAM (ANP) - Werknemers bij ABN Amro met een hoog inkomen kunnen voor het topje van hun pensioen zelf op zoek naar een verzekeraar of beleggingsmaatschappij. Dat voorstel heeft de bank gedaan aan de ondernemingsraad.
Dat is opmerkelijk, want banken en vakbonden hebben nog onlangs afgesproken om het doe-het-zelf-pensioen niet in te voeren. Een pensioensysteem waarbij de werknemer zelf een fonds opzoekt, ligt gevoelig in de bankenwereld. Aanvankelijk wilden de banken voor al het personeel dit systeem invoeren, dat bekend staat onder de naam 'beschikbare-premiestelsel'. De bonden zijn daar fel op tegen. Het risico dat de premie niet goed wordt belegd, waardoor de werknemer dus geen goed pensioen opbouwt, komt immers bij het personeel te liggen in plaats van bij de werkgever en het pensioenfonds.
Maar gisteren bevestigde ABN Amro dat nu wel wordt nagedacht over zo'n keuzepensioen, zij het alleen voor hoger personeel. Daarbij blijft het standaardpensioen, dat loopt tot een jaarsalaris van zo'n honderdduizend gulden, intact. Alleen voor de top van het pensioen krijgen werknemers de premie zelf in handen om te laten beleggen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.