*

 
dossier

Archief

ABN Amro speculeert op sterk en snel herstel Hongkongse beurs

Door: redactie − 09/01/98, 00:00

AMSTERDAM (ANP) - De crisis in Zuidoost-Azië jaagt beleggers de stuipen op het lijf, maar biedt ook nieuwe kansen. Althans, dat denkt een aantal financiële whizzkids van ABN Amro.

De bank introduceert komende maandag 2,5 miljoen zogeheten call warrants - opties om gedurende een bepaalde periode bepaalde aandelen te kopen - op een mandje met tien prominente fondsen van de beurs in Hongkong. De aandelenkoersen in Hongkong zijn de afgelopen maanden flink gedaald. Gisteren prijkte Hang Seng-index op 9250, een verlies van zo'n 40 procent ten opzichte van een half jaar geleden.

“Onze economen gaan ervan uit dat dit een tijdelijke inzinking betreft”, verduidelijkt een woordvoerder. “Zij rekenen op een sterk herstel. Vandaar deze warrants.”

De call warrants hebben een looptijd tot 12 juli 1999. Het door de bank samengestelde mandje heeft een waarde van 16 555 Hongkong-dollar. De uitoefenprijs is vastgesteld op 20 150 Hongkong-dollar. Alles wat het mandje op 12 juli 1999 meer waard is dan de uitoefenprijs, vormt de winst voor de kopers. De bank heeft voor de stukken notering aangevraagd op de AEX.

mailIcon print |