Forse vrouwen blijken zich in het zwembad regelmatig te storen aan “superslanke meiden in scherp gesneden, blitse badpakken”. Dat zegt de directeur van het Sportfondsenbad in Nijmegen. Dit zwembad stelt als eerste in Nederland een speciaal zwemuur voor dikke dames in.
Het Rubens-zwemuur is volgens de directeur nadrukkelijk niet bedoeld om de forse vrouwen te stimuleren iets aan de lijn of aan hun gewicht te doen. Hij hoopt juist dat er veel vrouwen komen die geen problemen hebben met hun gewicht, maar die zich niet in het openbaar in zwemkleding durven te vertonen.
Als het Rubens-uur een succes wordt, wil de directeur fabrikanten van badpakken en badkleding in een maatje meer uitnodigen voor shows tijdens het speciale zwemuur. Het Rubens-uur gaat in oktober van start. (ANP)
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.