*

 
dossier

Archief

Heineken wil niet stoppen met investeren in Burma

Door: redactie − 22/01/96, 00:00

Van onze redactie economie AMSTERDAM - Het drankenconcern Heineken ziet in de slechte mensenrechtensituatie in Burma geen reden om zijn investeringen in dat land stop te zetten. Heineken heeft een joint venture met het Burmese generaalsregime en bouwt een brouwerij in Burma, die waarschijnlijk in september gaat produceren.

Voor de Ikon-radio zei een woordvoerder van Heineken gisteren op de hoogte te zijn van de mensenrechten-schendingen in Burma. Het concern stelt echter dat samenwerking met het Burmese regime de situatie positief kan beïnvloeden. Tegenover het solidariteitsfonds XminY heeft Heineken overigens verklaard de bezorgdheid over de ernstige schendinen door de militaire junta te delen.

Volgens recente rapporten van Amnesty International maakt de militaire junta zich schuldig aan martelingen en executies. Amnesty noemt de mensenrechten-situatie in Burma een van de slechtste ter wereld. Vorige week heeft de Europse Commissie besloten een onderzoek in te stellen naar dwangarbeid in Burma. Tienduizenden vrouwen en kinderen worden gedwongen te werken aan infra-structurele projecten en militaire installaties.

mailIcon print |