*

 
dossier

Archief

'Met zeventig kilometer door de bebouwde kom kan best'

Door: redactie − 03/03/95, 00:00

Van onze correspondent BRUSSEL - Harder rijden in de bebouwde kom en mildere boetes voor het rijden onder invloed. Is de Belgische minister van verkeer Elio di Rupo gek geworden?

Di Rupo kreeg gisteren een stortvloed van kritiek over zich heen. De minister vindt dat de maximum-snelheid in bebouwde kom best verhoogd kan worden naar 70 kilometer per uur, op voorwaarde dat er streng gecontroleerd zal worden. Volgens critici is dat een garantie voor meer ongelukken. Meer dan de helft van de ongevallen vindt plaats in de bebouwde kom en hun aantal blijkt sterk afhankelijk van de rijsnelheid.

Di Rupo vindt ook de boetes op het rijden onder invloed te hoog. Sinds de jaarwisseling wordt de Belg geacht onder de 0,5 promille te blijven. De boetes op overtredingen van die bloedalcoholgrens kunnen oplopen tot 22 000 gulden. Dat blijkt te werken; het aantal overtredingen is dramatisch gedaald, evenals de omzet in de horeca. Volgens Di Rupo is 165 gulden boete voor iemand die een promillage heeft tussen 0,5 en 0,8 mooi genoeg.

mailIcon print |