Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM - “Wij willen klare wijn schenken. We willen heel erg duidelijk maken dat we kindersekstoerisme scherp veroordelen”, zegt Th. Schmitz van de ANVR, de overkoepelende organisatie van reisondernemingen.
De ANVR heeft een gedragscode uitgevaardigd waarin leden wordt verboden kinderseksreizen te organiseren of eraan mee te werken. “Maar in praktijk blijkt dat sekstoeristen meestal alleen een vlucht boeken en op de bestemming zelf een hotel zoeken”, zegt Schmitz.
Bij reisbureau Globe (ANVR-lid) aan de Amsterdamse Leidsestraat zeggen de medewerkers dat ze klanten waarschuwen als die een reis boeken naar bijvoorbeeld Pattaya in Thailand. Pattaya staat bekend om de (kinder)prostitutie.
“Meestal laten mensen zich dan snel overhalen om naar een van de andere lokaties in Thailand te gaan”, zegt een medewerker. “Bij het vorige reisbureau waar ik werkte, had ik wel het idee dat er sekstoeristen kwamen. Alleenstaande mannen die koste wat het koste naar plekken wilde waar je eigenlijk alleen voor de seks heengaat.”
“Als reisbureau konden we hiertegen niets doen, behalve de mensen wijzen op de feiten. We vonden het wel treurig. “Die gaat weer kindjes opzoeken, zeiden we tegen elkaar.”
In de reisgids die Globe heeft van Pattaya wordt gesproken van een exotische plek om op vakantie te gaan. Het bruisende nachtleven wordt aangemerkt met vijf sterretjes. “Voor ieder wat wils”, staat er bij.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.