*

 
dossier

Archief

Barcelona onderuit bij Salamanca

Door: redactie − 06/01/98, 00:00

Van onze sportredactie AMSTERDAM - Barcelona heeft niet kunnen profiteren van de nederlaag die Real Madrid zaterdag leed tegen Betis Sevilla. De ploeg van Louis van Gaal verloor gisteravond verrassend met 4-3 van Salamanca, de nummer achttien in de Spaanse competitie.

Door het verlies verzuimde Barcelona de voorsprong op aartsrivaal Real Madrid uit te breiden. Het verschil tussen beide ploegen bedraagt nog altijd een punt, 40 om 39. Barcelona heeft echter wel een wedstrijd minder gespeeld.

Het duel tussen Salamanca en Barcelona kende een grillig verloop. De koploper kwam al na dertien minuten op voorsprong door een doelpunt van de Braziliaan Anderson. Barcelona was meer aan de bal, maar toch ging de rust in met een gelijke stand. Hesp was kansloos op de inzet van Zegarra. Lang genoot de ploeg uit de onderste regionen van de Spaanse Primera Division niet van de gelijke stand. Vijf minuten na de hervatting maakte Luis Enrique, topscorer in Spanje, zijn twaalfde competitie-treffer. Barcelona leek op rozen te zitten toen de Braziliaan Giovanni in het midden van de tweede helft de formatie van Van Gaal op een comfortabele 1-3 voorsprong zette. In het laatste kwartier ging het echter spoken in het stadion van Salamanca. Na een overtreding van Reiziger op Pauletta zorgde de Portugees Cesar Brito vanaf de stip voor 2-3 en een fractie later maakte diezelfde speler er 3-3 van. De sensatie werd compleet door het winnende Salamanca-doelpunt van Silvani.

In de race om de titel versterkte Real Madrid zich met de Franse international Christian Kerembeu. Zijn zaakwaarnemer heeft in Madrid het contract ondertekend, dat hem tot midden 2003 aan Real bindt. Voorzitter Lorenzo Sanz van Real Madrid maakte bekend dat er 300 miljoen gulden op tafel moet komen indien een club hem tussentijds wil overnemen of wanneer de Fransman zelf wil vertrekken. Eind vorig jaar was de overgang van Sampdoria naar Real al beklonken. De Spanjaarden betalen 6,6 miljoen gulden aan de Italiaanse club. De 27-jarige middenvelder wilde al een tijd naar Real Madrid.

mailIcon print |