*

 
dossier

Archief

AZ richt zich op Europese markt

Door: redactie − 17/01/00, 00:00

AZ heeft de samenwerking met de Zuid-Amerikaanse en Marokkaanse clubs verbroken. De Alkmaarse club gaat zich nu richten op de Nederlandse, Belgische en Scandinavische markt.

Volgens Hans van der Zee, directeur voetbal bij AZ, was het rendement van de samenwerking te laag en de kosten te hoog.

,,Veel spelers hadden last van aanpassingsmoeilijkheden en de verschillen in (voetbal)cultuur. Verder is het organisatorisch steeds meer een probleem. Kijk naar El Hadrioui, een fantastisch speler, maar die ben je nu bijvoorbeeld weer vijf wedstrijden kwijt omdat het Marokkaanse elftal uitkomt in de strijd om de Africa Cup. Dat zijn vervelende bijkomstigheden'', aldus Van der Zee.

AZ gaat in de nabije toekomst samenwerken met een regionaal televisiestation. De club wil wekelijks een aantal eigen programma's verzorgen. Deze worden in eigen beheer geproduceerd.

Als voorbereiding op de tweede seizoenshelft speelt AZ in Spanje oefenduels met Cadiz en Cambuur. Trainr Van der Lem heeft de Braziliaan Canigia om disciplinaire redenen thuisgelaten.

mailIcon print |