BARNEVELD (ANP) - Softwarehuis Baan Company heeft bij de beursautoriteiten een aanvraag ingediend voor herplaatsing van ruim vier miljoen aandelen. De stukken, met een beurswaarde van bijna 300 miljoen gulden, zijn afkomstig van bestaande aandeelhouders die willen verkopen. Driekwart van de stukken wordt in de Verenigde Staten verkocht en het restant in Europa. Het bedrijf zelf zal geen nieuwe aandelen plaatsen.
Baan, die sinds vorig jaar een beursnotering in New York en Amsterdam heeft, boekte in het vierde kwartaal van 1995 een nettowinst van 6,8 miljoen dollar (11,4 miljoen gulden), na 1,3 miljoen dollar (f 2,2 miljoen) in dezelfde periode in 1994. De omzet steeg met bijna 80 procent tot 75,6 miljoen dollar (f 126,3 miljoen).
De jaarwinst kwam daarmee uit op 15,3 miljoen dollar (f 25,6 miljoen), een verdertienvoudiging van het resultaat. De omzet steeg vorig jaar met 76 procent tot 216,2 miljoen dollar (f 360,7 miljoen).
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.