De Wereldbank heeft gisteren een lening van omgerekend 675 miljoen gulden verstrekt aan Indonesië. Door de leningverstrekking te hervatten geeft de Wereldbank haar steun aan de democratisch gekozen regering van president Wahid. De bank waarschuwde daarmee impliciet het Indonesische leger geen militaire coup te plegen.
Tegelijkertijd kraakte de Wereldbank in haar periodieke beschouwing van de Indonesische economie harde noten over de corruptie in het land. Volgens de berekeningen van de bank heeft die sinds de zestiger jaren twee procentpunten economische groei per jaar gekost. ,,Omdat donoren hun investeringen steeds meer laten afhangen van de kwaliteit van het politieke beleid, kan de corruptie leiden tot teruglopende buitenlandse investeringen'', waarschuwde de bank. Vooral het juridische systeem en de ambtenarij moeten stevig worden gereorganiseerd.
De lening die de bank toezegde is de eerste van een serie leningen die de Indonesische regering nodig heeft om de begroting sluitend te krijgen. Het financieringstekort bedraagt 5 procent. Voor de helft daarvan is Jakarta afhankelijk van het buitenland.
Het bedrag van 675 miljoen is de helft van een krediet van de Wereldbank bedoeld om hervormingen in de sociale zekerheid te financieren. De bank besloot tot betaling over te gaan omdat zij tevreden is over de hervorming van de financiële sector in Indonesië. Vorig jaar werden alle buitenlandse leningen aan de archipel opgeschort na het Bank Bali-corruptieschandaal.
Het Internationaal Monetair Fonds vergadert op 4 februari over de verstrekking van 400 miljoen dollar, de eerste tranche van een lening van 5 miljard dollar verspreid over de komende drie jaar.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.