Werkgevers- en werknemersorganisaties in de thuiszorg hebben gisteren met het kabinet een contract gesloten voor verbetering van de arbeidsomstandigheden.
Het is het eerste in een serie van contracten die staatssecretaris Hoogervorst van sociale zaken met twintig bedrijfssectoren wil sluiten om de groei van het aantal arbeidsongeschikten te verminderen. Daarvoor is de komende jaren 160 miljoen gulden aan overheidsgeld beschikbaar.
Via het gisteren gesloten convenant verplichten de werkgevers in de thuiszorg zich maatregelen te nemen om met name het tillen van patiƫnten te verlichten. Verder komt er een onderzoek naar de werkdruk.
De thuiszorg, waar 150 000 mensen werken, is de sector met het hoogste ziekteverzuim (acht procent). Ook het aantal werkers dat in de WAO terechtkomt, is hier hoger dan gemiddeld.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.