Het college van burgemeester en wethouders wil geen fusie tussen Toneelgroep Amsterdam (TGA) en de Stadsschouwburg. De fusie was onderdeel van een plan om tussen de Stadsschouwburg en de Melkweg een zaal met een vlakke vloer te bouwen. Topambtenaar G. Lawson van het ministerie van OCW adviseerde de aanstelling van één intendant als artistiek leider van TGA en programmeur van de verbouwde schouwburg.
Burgemeester en wethouders vinden dat een stap te ver gaan. De schouwburg zou te afhankelijk van zijn vaste bespeler worden en ze willen een fusie niet ophangen aan de komst van het vlakkevloertheater. Het college gaat wel bekijken of in de volgende begroting de benodige 51 miljoen vrijgemaakt kunnen worden voor het vlakkevloertheater.
G. Korthals Altes, zakelijk leider van TGA, is blij met de nieuwe zaal, maar ziet de blokkering van de fusie als een gemiste kans.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.