Het Nederlands mannenhockeyteam heeft teleurstellend gepresteerd op het vierlandentoernooi van Hamburg. Oranje leed gisteren tegen Duitsland (2-1) de tweede nederlaag waardoor het als laatste eindigde.
Het toernooi begon vrijdag nog goed voor de hockeyers toen Zuid-Korea werd verslagen (1-0). Zaterdag ging het echter mis tegen Groot-Brittannië, op de Olympische Spelen in Sydney de eerste tegenstander van Oranje. Dat verdedigt daar zijn titel. Al na vier minuten stond Nederland achter. Na drie kwartier werd het 2-0 waarna Groot-Brittannië drie minuten voor tijd het leed vergrootte tot 3-0.
De tik dreunde gisteren nog door bij Nederland, dat tegen Duitsland na ruim een kwartier al tegen een 2-0 achterstand aankeek. Bechmann en Witthaus waren de doelpuntenmakers bij het gastland, dat het toernooi als dé generale repetitie voor de Olympische Spelen beschouwde. Volgens bondscoach Paul Lissek betekent de overwinning, en daarmee de eindzege in het vierlandentoernooi, dat Duitsland een belangrijke kandidaat is voor Olympisch goud in Sydney. ,,De mix van jong en oud werkt goed. Alles blijkt mogelijk.''
Nederland scoorde in de 47ste minuut nog wel de aansluitingstreffer via Wouter van Pelt maar het duurde tot de slotfase van de wedstrijd voordat het Duitsland een beetje onder druk wist te zetten. De gelijkmaker zat er echter niet meer in.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.