*

 
dossier

Archief

Hiddink: terug in schijnwerpers

Door: redactie − 02/02/00, 00:00

Bij Vitesse werd zijn naam genoemd, ze wilden hem bij De Graafschap graag hebben. Maar Guus Hiddink vindt de Achterhoek een uithoek. Leuk om te wonen, maar niet om te werken. Guus Hiddink wil als trainer in de schijnwerpers staan. En in de zon.

Hiddink (53) werd elf maanden geleden ontslagen bij Real Madrid. Lange tijd hield hij zich schuil. Begin dit seizoen maakte hij zijn rentree in de voetbalwereld. Als deskundige bij Studio Sport.

De Doetinchemmer was bij Valencia - PSV nadrukkelijk aanwezig. De dikke BMW stond zomaar op de stoep voor de hoofdingang van het stadion. Die zou niet weggesleept worden. Nooit. Hiddink geniet respect in Spanje. En daar doet hij ook zijn best voor. Voor elke cameraman poseerde hij, elke vraag werd keurig beantwoord. Hiddink deed zijn pr, omdat hij toen al wist dat er een herkansing zou komen. Gewoon 'nee' zeggen tegen al die Nederlandse clubs en afwachten.

Zondag werd bij Betis de Argentijn Carlos Timoteo Griguoal ontslagen. De herkansing kwam. Hiddink tekende een contract tot het einde van het seizoen bij Betis.

Voor Hiddink is Betis zijn zesde club als trainer. Hij startte zijn loopbaan in 1981 als assistent bij De Graafschap, waar hij ook als speler begon. Vijf jaar later debuteerde hij als hoofdcoach van PSV. Met de Eindhovenaren won hij in vier jaar drie landstitels en in 1988 de Europese beker voor landskampioenen.

Na een kortstondig avontuur bij het Turkse Fenerbahce, waar hij na negen maanden ontslagen werd, trad Hiddink in dienst van Valencia. Na twee seizoenen kreeg hij daar in november 1993 zijn congé. Een halfjaar later benoemde de KNVB hem tot bondscoach, een functie die hij tot en met het WK van 1998 in Frankrijk bekleedde.

Na het WK tekende hij voor twee jaar bij Real Madrid. Hoewel hij met de Spaanse club de wereldbeker won, werd hij na zeven maanden ontslagen. Hiddink bedong een afkoopsom van zes miljoen voor de ontbinding van zijn doorlopende contract.

In Sevilla moet Hiddink Betis behoeden voor degradatie. De club staat na 22 speeldagen op de 16e plaats met 27 punten, twee meer dan de drie degradatiekandidaten.

mailIcon print |