Een langdurige staande ovatie viel Rivaldo ten deel bij binnenkomst van stadion Nou Camp in Barcelona. De Braziliaan is terug in de hoofdmacht na zijn conflict met trainer Van Gaal en liet dat merken ook. De 'verloren zoon' bezorgde Barcelona met een kopbal de zege (1-0) op Racing Santander.
Op aangeven van Boudewijn Zenden scoorde de Europees voetballer van 1999 als enige. Santander verprutste in de tweede helft overigens de mooiste kansen. Barcelona klom naar de tweede plaats, omdat concurrent Real Zaragoza met 1-0 verloor bij degradatiekandidaat Real Oviedo.
Doeltreffend is ook Hasselbaink, altijd en overal. Bij Atletico legde 'Jimmy Floyd' er gisteren zijn achttiende van het seizoen in. Hij zette zijn Madrileense werkgever na 20 minuten met een harde vrije trap op voorsprong tegen Real Sociedad. De Litouwse international Edgaras Jankauskas bepaalde na ruim een uur de eindstand op 1-1.
Koploper Deportivo La Coruna bleef drie punten voor dankzij een zege (2-0) op Real Betis Sevilla. Makaay maakte in de laatste minuut het tweede doelpunt. Deportivo heeft na 21 speeldagen 40 punten, Barcelona 37, Zaragoza en Celta 35.
Celta de Vigo, de nieuwe club van RKC'er Rick Hoogendorp, won bij hekkensluiter Sevilla (1-0). Ex-ajacied Benni maakte het enige doelpunt.
In Italië profiteerde Juventus optimaal van de misstap van Lazio (0-0 tegen Cagliari) en heeft in de Serie A nu drie punten voorsprong. De koploper, al veertien competitiewedstrijden ongeslagen, won met 2-0 bij Reggina, onder meer door een fantastische treffer van Zidane.
AC Milan kwam in San Siro met 0-2 achter tegen Lecce maar redde nog een punt dankzij aanvoerder Maldini en Bierhoff. De winst was daarna nog dichtbij. Ambrosini en Boban schoten tegen de paal.
Inter won met 2-1 bij Verona. De eerste uitzege sinds november leek voor de Milanezen ver weg toen de Deen Laursen voor 1-0 zorgde. Recoba herstelde het evenwicht vlak na rust. Invaller Roberto Baggio besliste het duel een kwartier voor tijd.
Lazio was zaterdag wel veel beter dan Cagliari maar kwam op Sardinië niet verder dan 0-0. Doelman Scargi was de held bij de thuisclub. AS Roma bleef derde door Piacenza met 2-1 te verslaan. De Romeinen hebben nu 35 punten, drie meer dan Inter, AC Milan en Parma, een minder dan de eeuwige rivaal Lazio.
In de Engelse competitie heeft Leeds United zijn voorsprong vergroot. De koploper won uit bij Sunderland (2-1) en staat vier punten voor op Manchester United en Arsenal. Manchester heeft wel drie wedstrijden minder gespeeld (19) en kan vandaag thuis in de topper tegen Arsenal dichterbij komen.
Wilcox bracht Leeds in de eerste helft op voorsprong en bereidde na de pauze de tweede treffer voor, die op naam kwam van Bridges. Phillips scoorde tegen voor nummer vijf Sunderland.
Liverpool, de nummer vier van de premier league, verspeelde zaterdag voor eigen publiek twee punten. De club van doelman Sander Westerveld kwam tegen Middlesbrough niet verder dan 0-0.
Sheffield Wednesday boekte een even fraaie als kostbare uitzege op subtopper Tottenham Hotspur: 1-0. Door de vierde competitiezege verliet de club Wim Jonk, Gerald Sibon en Gilles de Bilde de laatste plaats.
Glasgow Rangers was in Schotland op schot tegen Aberdeen. De ploeg van trainer Dick Advocaat rolde de hekkensluiter met 5-0 op. Giovanni van Bronckhorst en Arthur Numan brachten een doelpunt op hun naam.
Rivaal Celtic kwam tegen Kilmarnock niet verder dan 1-1. Rangers, dat in achttien competitieduels al vijftig keer scoorde, heeft op de ranglijst een voorsprong van zes punten de stadgenoot.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.