*

 
dossier

Archief

Weer geen winst Barcelona

sportredactie − 04/12/00, 00:00

AS Roma heeft maar half geprofiteerd van het verlies van naaste belager Atalanta Bergamo. De Romeinen kwamen uit bij Perugia niet verder dan 0-0. Atalanta verloor een dag eerder bij Parma, dat zich dank zij die zege meldt in de subtop.

Roma heeft nu vier punten voorsprong op Atalanta. Juventus, de ploeg van Davids en Van der Sar liet bij Internazionale twee punten liggen: 2-2. Al binnen een kwartier stond Juventus met 1-2 voor. Trezeguet en Zidane (fout doelman) zetten Juve op 0-2, waarna Blanc in de dertiende minuut doelman Van der Sar met een kopbal kansloos liet.

Na rust kwamen de Milanezen met geluk langszij. Di Biagio schoot uit een vrije trap tegen het achterwerk van Zidane, die in de muur stond. Vieri had daarna de overwinning op de schoen, maar faalde. Twee meter voor een open doel wist hij een voorzet van de rechterkant met de linkervoet over te tikken. Beide ploegen schoten met de remise niets op. Vooral Inter is de aansluiting met de top kwijtgeraakt.

Bij Bologna scoorde oud-Feyenoorder Cruz weer eens. Na 33 minuten zette de Argentijn zijn ploeg op voorsprong tegen Vicenza, dat nog voor rust via Toni weer op gelijke hoogte kwam. Daarbij bleef het.

Barcelona heeft in Spanje opnieuw punten laten liggen. Uit bij Celta de Vigo speelden de Catalanen met moeite met 3-3 gelijk.

Barça blijft zesde. De doelpunten van Barcelona waren van Nederlandse makelij: Frank de Boer maakte de eerste, Patrick Kluivert zorgde na de ruststand van 3-1 met twee treffers voor een punt.

Voor Celta maakte Catanha alle drie de doelpunten. Hij scoorde binnen een kwartier twee maal. Frank de Boer deed met een kopbal kort erna iets terug, maar in de 27ste minuut maakte Catanha 3-1. Na rust brak het kwartiertje van Kluivert aan, die eerst koppend en even later met de voet scoorde. Bijna had Barcelona nog de volle winst gepakt, maar Abelardo kopte ver in blessuretijd op de lat.

Landskampioen Deportivo la Coruña kwam via een zege op Espanyol (2-0) aan de leiding. Spits Roy Makaay scoorde eenmaal, de andere treffer kwam van Fernando. Beide goals vielen na rust. Deportivo profiteerde van het gelijkspel van de vorige koploper Valencia, uit bij Real Valladolid (0-0).

Glasgow Rangers heeft in Schotland met hangen en wurgen puntverlies weten te voorkomen. Uit bij Hearts werd met negen man een vroeg verkregen 1-0 voorsprong succesvol verdedigd. Een van de weggestuurde spelers was Arthur Numan.

De Rangers namen al na 12 minuten de leiding. De Duitser Albertz, donderdag tegen Kaiserslautern ook al matchwinner, benutte een strafschop. De Amerikaan Reyna was na 65 minuten de eerste speler uit de ploeg van Dick Advocaat die kon vertrekken. Hij maakte binnen een minuut twee met geel bestrafte overtredingen.

Niet veel later was Numan de pineut. Een tackle op Neilson leverde de international geel op, wegens protesten werd dat niet veel later rood. Konterman en Ronald de Boer waren de andere Nederlanders in de basis.

Koploper Celtic won weer eens en behield zo twaalf punten voorsprong op de stadgenoot. Met de Nederlandse middenvelder Bob Petta in de basis werd op eigen veld het laag geklasseerde Dunfermline met 3-1 verslagen. Spits Larsson, met een gekortwiekt kapsel, maakte zijn negentiende competitietreffer (2-1) van dit seizoen.

mailIcon print |