Oostenrijk is gisteren geconfronteerd met een eerste internationale boycot-actie uit protest tegen regeringsdeelname van de FP & Ouml;.
De primeur werd verzorgd door de Franse en Belgische delegaties bij de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa in Wenen. Zij liepen weg toen de Oostenrijkse minister van buitenlandse zaken, Benita Ferrero-Waldner, begon aan haar toespraak voor de permanente raad van de OVSE. Een Frans delegatielid zei dat de actie onderdeel was van het pakket Franse maatregelen van ,,afwijzen en afstand houden''. Ferrero-Waldner, zelf geen lid van Haiders FP & Ouml; maar van de conservatieve coalitiepartner üVP, vroeg in haar toespraak de collega's van de EU-lidstaten het isolement van haar land te beëindigen.
Vandaag komen in Lissabon de Europese bewindslieden van sociale zaken informeel bijeen. Namens Oostenrijk zal daar de FP & Ouml;-minister Elisabeth Sickl verschijnen. België en Frankrijk zullen daar hetzelfde doen. Maandag komen in Brussel de EU-ministers van buitenlandse zaken bijeen. Zij geven dan onder meer het startschot voor de onderhandelingen over de toetreding van nieuwe kandidaat-lidstaten.
Het is de bedoeling dat de Oostenrijkse minister Ferrero-Waldner daar gewoon deelneemt aan het traditionele diner. Ze zal volgens de vaste afspraken zitten naast haar Duitse en Britse collega. Een hoge Brusselse diplomaat verwacht niet dat er ministers zullen weglopen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.