*

 
dossier

Archief

Speciaal

Door: redactie − 31/01/00, 00:00

TELEVISIE

2Vandaag heeft een reportage over een proef met cameratoezicht in de stad Groningen, die dit weekeinde van start is gegaan. De beelden worden rechtstreeks gevolgd door een team van opsporingsbevoegde ambtenaren. Ook een bijdrage over het conflict op de Molukken. De rubriek legde de hand op geheime documenten, waaruit blijkt dat twee generaals van het Indonesische leger al in een zeer vroeg stadium bij het geweld betrokken waren en daarin een dubieuze rol spelen (17.35 uur, Ned. 2).

Aan de vooravond van de voorverkiezingen in New Hampshire in Netwerk een portret van de Republikeinse presidentskandidaat en oorlogsheld McCain. Verder aandacht voor de enigszins dubieuze praktijken van de letselschaderegelaars. In opdracht van verzekeraars regelen deze bureaus de schadeclaims van slachtoffers. Door handige praktijken delven die daarbij vaak het onderspit (20.29 uur, Ned. 1).

DOCUMENTAIRE

BNN heeft een thema-avond over het gevangeniswezen. Bart de Graaff bezoekt de penitentiaire inrichting in Zutphen, die bijzonder is vanwege de vakopleiding die er genoten kan worden. Na de speelfilm 'Inside' (meer daarover in de filmrubriek elders op deze pagina) worden gedetineerden, bewakers en gevangenismedewerkers in hun dagelijks leven gevolgd (19.58 uur, Ned. 2).

PRAATPROGRAMMA'S

Herman van Veen komt in Koffietijd iets vertellen over zijn nieuwe theatervoorstelling, zijn laatste cd en over hoe het is om opa te worden. En natuurlijk zingt hij een liedje (10.00 uur, RTL 4).

RADIO

Het Debat op 5 gaat over de grote groep jonge vrouwen die in de wao belandt. De dubbele belasting door de combinatie van zorg en arbeid of seksisme op de arbeidsmarkt lijken geen afdoende verklaringen hiervoor. Vrouwen zelf zouden het probleem zijn. Zij willen bovenal dat werken leuk is en dat valt in de praktijk wel eens tegen (12.02 uur, Radio 5).

In De Avro op 1 praat Marjolijn Uitzinger met psycholoog Sako Visser, die vindt dat hypochondrie wel degelijk te behandelen is. De meeste huisartsen denken dat mensen die daarmee kampen onbehandelbaar zijn. Verder staat filosoof Joep Dohmen stil bij de honderste sterfdag van Nietzsche (13.00 uur, Radio 1).

Ophef & Vertier praat met samensteller Wim Pijbes van een expositie over de Japanse stripkunst (14.02 uur, Radio 5).

In Supplement het tweede deel van 'A New Stage', waarin wordt aangetoond dat het internet een nieuw podium vormt voor musici en componisten. Het betekent een nieuw stadium in de geschiedenis van de muziekindustrie. Onafhankelijk van de platenindustrie, managers, radio, tv en zonder de kosten die normaal aan de productie van een cd verbonden zijn, biedt het internet de mogelijkheid muziek aan een internationaal publiek aan te bieden. Door de toegenomen snelheid van processors, modems en vooral digitale kabelverbindingen, biedt het internet in steeds grotere mate de mogelijkheid om muziek te verspreiden en te ontvangen (20.00 uur, Radio 4).

In Opium praat Tonko Dop een uur lang met Charlotte Margiono, die zaterdag haar debuut maakte bij de Nederlandse Opera als Eva in 'Die Meistersinger von Nürnberg'. Ook te gast zijn componist Marco de Goeij, biograaf Nico Keuning en kunsthistoricus Jelle Bouwhuis (20.00 uur, Radio 1).

mailIcon print |