PSV koestert volgens voorzitter Van Raaij ,,geen enkele verdenking'' richting trainer Erik Gerets. De naam van de Belg wordt genoemd naar aanleiding van verschillende justitiële onderzoeken naar spelershandel waarbij de Joegoslavische makelaar Stojic een rol speelde.
Van Raaij voerde gisteravond een gesprek met Gerets om meer duidelijkheid te krijgen naar aanleiding van de berichtgeving in NRC Handelsblad. Daarin wordt ondermeer gemeld dat justitie in Nederland, België en Frankrijk de transfers onderzoekt van Stojic. ,,Gerets heeft in dat gesprek gezegd wat ik eigenlijk al wist, namelijk dat hij niets te verbergen heeft'', aldus Van Raaij.
Het landelijk parket van het Nederlands openbaar ministerie ontkende gisteren via woordvoerder Wim de Bruin onderzoek te doen naar de spelershandel.
Justitie in België gaf wel toe een onderzoek te zijn begonnen naar omkoping bij transfers van Club Brugge. Stojic verhandelde spelers van de club FC Obilic, tot voor een jaar eigendom van de Servische oorlogsmisdadiger Arkan. Stojic bracht vijf spelers onder bij Club Brugge in België in de tijd dat Gerets daar nog trainer was. NRC Handelsblad meldt dat de trainer bij een van de transfers destijds een ontmoeting had met Arkan, die dit jaar in Belgrado is doodgeschoten. Bij Club Brugge bleken daarnaast twee hulptrainers te zijn omgekocht door Stojic: René Verheyen en de Nederlander Hans Galjé. Zij brachten het bestuur van Club Brugge op de hoogte nadat Gerets zijn overstap naar PSV aankondigde.
Van Raaij: ,,Daar ben ik wel van geschrokken. Ik heb het daar ook met Gerets over gehad en hij heeft gezegd dat hij ook bij Brugge geen vuile handen heeft gemaakt. Volgens hem zal onderzoek dat ook uitwijzen. Ik heb geen enkele reden om aan Gerets' woorden te twijfelen.''
Onder Gerets contracteerde PSV via directeur voetbalzaken Frank Arnesen twee Joegoslaven: keeper Ivica Kralj en spits Mateja Kezman. Ook de Ghanees Addo kwam via bemiddeling van Stojic bij PSV terecht. Van Raaij: ,,Die transfers zijn voor 100 procent correct afgehandeld, daarvoor steek ik mijn hand in het vuur. PSV heeft altijd een prioriteitenlijst van spelers die we graag willen hebben. Trainers hebben daarin zeker een stem, maar verder houdt hun invloed op.''
In België doet justitie volgens de NRC ook onderzoek naar een medebestuurder van Gerets' sportadviesbedrijf Sporting Consult NV. De trainer heeft daar nevenwerkzaamheden in ondergebracht. De man wordt verdacht van oplichting en zou Roda JC's bestuurslid Nol Hendriks 3,5 miljoen afhandig hebben gemaakt.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.