Zijn gebruikelijke miljoenenbonus gaat aan de neus van Disney-topman Michael Eisner voorbij. De prestaties van het amusementsconcern waren afgelopen jaar zo slecht dat hij geen premie krijgt bovenop zijn salaris van 750 000 dollar. Eisner, die het bedrijf al zestien jaar leidt, toucheerde vorig jaar nog vijf miljoen dollar extra en in het topjaar 1995 veertien miljoen. Maar de cijfers over 1999 waren slecht. De winst daalde met 21 procent.
Al halverwege het jaar was duidelijk dat het hart van het concern hapert. De creatieve divisie, waar Donald Duck en Mickey Mouse thuishoren, bracht niet meer de mooie winstcijfers van voorheen. De verkoop van video's en Disneyartikelen liep ronduit slecht.
In de ogen van beleggers gingen de bezuinigingsplannen van Eisner niet ver genoeg. Maar de topman bleef geloven in de kracht en groeimogelijkheden. Pas deze week kondigde hij verdere forse bezuinigingen aan. Het jaarverslag is een voorteken. In plaats van de gebruikelijke 'glossy' uitgave koos de directie voor een drukwerk op dun papier in een slap kaftje.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.