*

 
dossier

Archief

Italiaanse katholieken moeten moslims bekeren

Van onze redactie religie & filosofie − 10/02/00, 00:00

De bisschoppen in Italië hebben alle priesters in het land opdracht gegeven om, waar mogelijk, huwelijken tussen moslims en katholieken te ontmoedigen en om moslimimmigranten tot het christendom te bekeren.

In een formele verklaring zei Ennio Antonelli, woordvoerder namens de Italiaanse bisschoppen, dat rooms-katholieken verplicht zijn moslims eraan te herinneren dat ,,Jezus ook hun redder is''. Hij noemde huwelijken tussen christenen en moslims ,,verre van ideaal'' en liet weten dat de kerkelijke autoriteiten dit soort gemengde huwelijken nog strenger gaan beoordelen. Volgens hem wordt het merendeel van de gemengde huwelijken aangegaan tussen Italiaanse katholieke vrouwen en moslimmannen uit Noord-Afrika en Azië. Er wonen in Italië 600 000 immigranten uit moslimlanden.

Vorig jaar gaf de rk kerk slechts honderd dispensaties af voor huwelijksvoltrekkingen tussen moslims en katholieken. Volgens regeringsstatistieken bedraagt het aantal gemengde huwelijken in Italië ruim 12 000, twee keer zoveel als tien jaar geleden. Het overgrote deel is gesloten zonder dat er een katholieke priester aan te pas kwam.

Antonelli zei dat de Italiaanse bisschoppen gealarmeerd zijn door de ,,negatieve trekken'' van de islam. Volgens hem is de overheid zich daarvan te weinig bewust. Inderdaad loopt een groot deel van deze huwelijken - ook in Nederland - door cultuur- en religieverschillen al snel op de klippen.

Toch is het opvallend dat de bisschoppen zo unverfrohren uitdrukking geven aan hun bekeringsdrift, terwijl de paus almaar oproept tot een dialoog.

mailIcon print |