De computer is al vijftig jaar oud, de auto en de telefoon zelfs meer dan honderd. Toch kon tot voor kort niemand voorzien dat deze technieken juist nu het leven van alledag zo zouden beïnvloeden.
De toekomst van de techniek is dan ook meer dan alleen een technologische vooruitgang. Economische belangen spelen natuurlijk een belangrijke rol, evenals de maatschappelijke acceptatie van een nieuw product. Dat krachtenspel komt in dit derde deel van de Atlas van de toekomst regelmatig aan de orde: terwijl kaarten een beeld schetsen van wat allemaal op ons afkomt, betwijfelen commentatoren of het zo'n vaart zal lopen. Wat kunnen de artsen in 2050? Zit ieders dna-profiel dan in de computer? En rijden we dan nog steeds rond in die door onszelf bestuurde auto's?
Ook voor deze kaarten hebben we gebruikgemaakt van de informatie uit 'The Atlas of the Future', een Britse uitgave, verzorgd door meer dan twintig Europese en Amerikaanse specialisten, onder eindredactie van de futuroloog Ian Pearson. De kaarten zijn door Trouw opnieuw vormgegeven en van toelichting en nieuw commentaar voorzien.
Komende zaterdag sluiten we de serie af met de mondialisering; de eerste delen behandelden de toekomst van de aarde en van de mens.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.