Europa's grootste boekenmarkt heeft 125000 bezoekers getrokken. Volgens een woordvoerder van de gemeente is het dankzij het mooie weer nog iets drukker dan vorig jaar, toen het evenement 110000 bezoekers trok. Zondagochtend begon de markt in de binnenstad van Deventer.
Voor de officiële opening waren al vele duizenden boekfanaten in de binnenstad aanwezig. De markt telt 850 kramen en is ruim 6 kilometer lang. De boekenmarkt wordt voor de twaalfde keer in Deventer gehouden. Het aanbod is breed en varieert van strips en kinderboeken tot literatuur en poëzie.
Voorafgaand aan de opening besteedde de organisatie extra aandacht aan de bijzondere relatie tussen Deventer en de negentiende-eeuwse schrijver Multatuli, alias E. Douwes Dekker, omdat het exact 140 jaar geleden is dat zijn boek Max Havelaar werd uitgebracht. Deventer heeft een bijzondere band met Multatuli, omdat Deventenaar A.J. Duymaer van Twist ten tijde van het schrijven van Max Havelaar gouverneur-generaal van Nederlands-Indië was. Hij is een van de hoofdpersonen in het werk van Multatuli.
Deventer heeft zich door de eeuwen heen ontwikkeld tot boekenstad. In 1477 is in de Hanzestad voor het eerst in Nederland een boek gedrukt volgens de nieuwe boekdrukkunst. Aan het eind van de vijftiende eeuw was Deventer een van de belangrijkste drukkerscentra in Nederland. Sindsdien is de stad een belangrijk grafisch centrum gebleven met onder meer veel drukkerijen, uitgeverijen en twee bibliotheken.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.