Een Haags Taalinstituut (HTI) moet het Haagse dialect opnieuw tot leven brengen. Het gemiddeld aantal fouten van 140 tijdens het Haags Dictee zaterdag in de Nieuwe Kerk was zo hoog, dat organisator Sjaak Bral cursussen Haags wil organiseren. Het aantal fouten schommelde tussen de negen en ruim 350. Winnares was de 31-jarige Haagse Alexandra Bakker.
Het nationaal dictee, eind december in de Ridderzaal, was moeilijk, maar het Haags dictee was wellicht nog zwaarder. De moeilijkste woorden uit het nationaal dictee waren ook verwerkt in de Haagse variant, zoals gùichelhèl (guichelheil), ballekebrè (balkenbrij) en wat(s)jekâh (watjekouw). Degenen die het om die redenen even niet meer zagen zitten, werd geadviseerd naar het toilet te gaan. Twee van de ongeveer 200 deelnemers stapten daadwerkelijk op. Onverwachts opkomende kiespijn en buikkrampen waren de redenen.
Verbijsterd en in verlegenheid gebracht door de staande ovatie ontving Alexandra Bakker de gouden beker uit handen van Bral. Hoe ze het klaarspeelde, was voor iedereen een raadsel. Behalve voor haar vriend: ,,Ze is behept met een talenknobbel. Ze is doctorandus Duits.''
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.