*

 
dossier

Archief

Plastic geld wint terrein

Door: redactie − 08/02/00, 00:00

Interpay Nederland, het bedrijf dat het particuliere betalingsverkeer van de Nederlandse banken regelt, heeft vorig jaar meer dan twee miljard girale transacties verwerkt. Dat betekent een stijging van 10 procent ten opzichte van het jaar daarvoor. Het aantal pin-betalingen groeide in 1999 met 18 procent tot ruim 700 miljoen.

Ook het elektronisch betalen in het buitenland won weer fors aan populariteit. Via Maestro zijn vorig jaar 11,6 miljoen transacties uitgevoerd, opnieuw een verdubbeling. Gastgebruik bij geldautomaten, waarbij de klant geld opneemt bij machines anders dan die van zijn eigen bank, nam toe met 31 procent tot 124 miljoen keer.

Ook het gebruik van de creditcard Eurocard/Mastercard nam vorig jaar weer toe, terwijl betalen via internet in opkomst is. Dat alles gaat ten koste van het papieren betalingsverkeer: acceptgiro's, cheques en overschrijvingsformulieren. Een stiefkind blijft de elektronische portemonee Chipknip. Terwijl de mogelijkheden om zo te betalen en de acceptatie ervan groeien, loopt het publiek er met een grote boog omheen.

mailIcon print |