*

 
dossier

Archief

Rood bemiddelt niet maar praat over taxiconflict

Door: redactie − 03/02/00, 00:00

Prof. Max Rood gaat de komende week praten met de partijen in het Amsterdamse taxiconflict. De hoogleraar gaat aan de slag na een gesprek gisteren met minister Netelenbos van verkeer. Na dat overleg werd meegedeeld dat Roods missie nog gaan 'bemiddelingspoging' mag heten.

Actievoerende taxichauffeurs kregen gisteren slecht nieuws te verwerken. De rechtbank in Den Haag stelde de taxicentrales van de vier grote steden in het ongelijk in een bodemprocedure tegen de nieuwe Taxiwet. De wet trad 1 januari in werking.

Sindsdien is in Amsterdam een ware taxioorlog uitgebroken onder concurrerende ondernemingen. De wet moet het makkelijker maken om een taxibedrijf te beginnen. De chauffeurs klagen dat hun duur betaalde vergunningen -bedraten tot 300000 gulden- sinds de invoering van de wet niets meer waard zijn.

De rechtbank stelt dat de minister wel degelijk rekening heeft gehouden met financiële gevolgen voor taxichauffeurs. Door allerlei fiscale maatregelen wordt dit nadeel gecompenseerd.

Advocaat mr. P. de Vos van de taxichauffeurs is het hier niet mee eens. Hij stelt dat er niets klopt van de berekeningen van de minister, maar dat de rechtbank deze klakkeloos voor waar heeft aangenomen. De chauffeurs gaan dan ook in beroep tegen het vonnis van de rechtbank.

mailIcon print |