Ieder jaar wordt er, vooral in Hollywood, reikhalzend naar uitgekeken: de lijst van modecriticus Mr. Blackwell. En bijna ieder jaar komt Cher er op voor. Ook ditmaal is de populaire zangeres en filmactrice door Blackwell uitgeroepen tot slechtst geklede vrouw van 1999. Hij omschreef haar als 'het ultieme modefiasco'. Op nummer 2 en 3 eindigden respectievelijk zangeres Celine Dion en de Britse koningin Elizabeth.
De Britse koningin kreeg ongezouten kritiek van Blackwell, een modeontwerper zonder voornaam. ,,Was ze de kerstboom van het paleis of gewoon een koninklijke clown?'' Hij refereerde met zijn uitlating aan het bontgekleurde ensemble dat de vorstin droeg in november. Een van de Britse roddelkranten noemde haar destijds de 'Harlequeen'.
Andere hoge noteringen waren er voor de actrices Sarah Jessica Parker, Jennifer Aniston en Cameron Diaz en popzangeres Britney Spears. Volgens Blackwell zijn veel vrouwen op zijn lijst zeer talentvol, ,,maar als het gaat om het uitkiezen van hun kleding, lijken ze beland te zijn in het land van slechte smaak, met geen uitgang in zicht.''
Het lijstje van Blackwell is in Hollywood een traditie die ieder jaar op veel belangstelling kan rekenen. Dit jaar is de veertigste keer dat hij er eentje samenstelde.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.