*

 
dossier

Archief

Peper boos: brief staat na 24 uur in de krant

Van onze verslaggevers − 19/01/00, 00:00

Minister Peper (PvdA, binnenlandse zaken) eist van de onderzoekscommissie uit de Rotterdamse gemeenteraad een verklaring voor het feit dat allerhande informatie over het onderzoek naar zijn declaratiegedrag als burgemeester van Rotterdam uitlekt naar de media.

Zondag schreef Peper vanaf zijn huisadres een persoonlijke brief aan de voorzitter van de onderzoekscommissie, het D66-raadslid M. van Ravesteyn. Daarin beklaagde hij zich erover dat het Algemeen Dagblad zaterdag uitvoerig berichtte over het onderzoek en het gesprek dat hij in het kader daarvan had met accountants van het door de commissie ingehuurde bureau KPMG.

Hij was, aldus de brief, door die publicatie 'buitengewoon getroffen' en verlangt een 'nadere verklaring' van de commissie. Gisteren moest de minister daaraan de kwalificaties 'hogelijk verbaasd' en 'hoogst ontstemd' toevoegen, toen hem bleek dat de bewuste brief was uitgelekt naar NRC Handelsblad. ,,Peper schrijft zondag een brief over lekken vanuit het onderzoek. En nog geen 24 uur later staat ook die brief weer in de krant. De minister vraagt zich af hoe dat nu weer kan'', aldus iemand uit de omgeving van de minister.

Van Ravesteyn wil slechts kwijt dat de leden van haar commissie hebben afgesproken tijdens het onderzoek geen informatie naar buiten te brengen. ,,De commissie lekt niet en hetzelfde geldt voor KPMG. Daar durf ik mijn hand voor in het vuur te steken.''

De raadscommissie doet onderzoek naar beschuldigingen als zou het Rotterdamse college, maar vooral Peper, het niet zo nauw hebben genomen met het gebruik van gemeentegelden voor privédoeleinden. Peper laat zich in zijn verweer tegen die beschuldigingen bijstaan door de accountant prof.dr. Gortemaker van het bureau PriceWaterhouseCoopers.

mailIcon print |