De Curaçaose dierentuin is door aanhoudende tropische stortbuien sinds november veranderd in een park met ongewenste meertjes en rivieren. Ook nu het al anderhalve week niet meer heeft geregend, is het grondwaterpeil in het Parke Tropikal nog veel te hoog. Vier bejaarde dieren en een aantal bomen hebben het zeer vochtige klimaat helaas niet overleefd.
Toch laten de beheerders zich niet uit het veld slaan. ,,Ondanks alle ellende die de overstromingen hebben veroorzaakt, gaan we gewoon door met onze plannen'', zegt Jacques Visser, voorzitter van de Stichting Parke Tropikal. Samen met een aantal andere dierenvrienden nam hij het zwaar verwaarloosde park een halfjaar geleden over van de Curaçaose overheid.
De tuin, ooit een van mooiste en populairste plekjes van het eiland, is toe aan een grondige opknapbeurt. Bovenal moet het leven van de ruim tweehonderd verschillende dieren in het park beter worden. De populatie telt een grote variatie vogels, apen, slangen, schildpadden en één leeuw.
,,Een groot gedeelte van de dieren die we hier aantroffen is hoogbejaard en krijgt nu een goede verzorging'', aldus Visser. In de toekomst willen de beheerders alleen nog dieren onderbrengen die ze aankunnen. Daarom verhuizen binnenkort vier zwarte beren naar de dierentuin van Cuba.
Het eilandbestuur geeft de stichting Parke Tropikal net genoeg geld om de tuin draaiende te houden. De nieuwe beheerders zijn daarom sterk afhankelijk van donateurs om het park verder te ontwikkelen. Temeer omdat de overheid als voorwaarde heeft gesteld dat de toegang gratis blijft. Terecht, vindt Visser, op Curaçao is vooral voor arme kinderen heel weinig te doen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.