Nederlanders die een zonneboiler willen aanschaffen kunnen vanaf 1 januari rekenen op een subsidie van 1500 gulden netto van het rijk. Minister Jorritsma van economische zaken maakte gisteren bekend dat haar departement op die manier hoopt blijvend bij te dragen aan het gebruik van duurzame energie.
De subsidieregeling past volgens een woordvoerder van het ministerie in het Belastingplan 2001. De subsidie van 1500 gulden komt in de plaats van de lagere subsidie die het rijk vanaf 1996 al verstrekte. De nieuwe regeling geldt voor zowel bestaande huizen als nieuwbouwwoningen. De zonneboiler is vanaf 1 januari opgenomen in de EnergiePremieregeling.
Volgens de Nederlandse Onderneming voor Energie en Milieu (Novem) is de zonneboiler een uitstekende manier om met minder fossiele brandstoffen water voor bad of douche te verwarmen. Een zonneboiler levert water voor huishoudelijk gebruik, dat wordt verwarmd via een paneel waarin daglicht wordt omgezet in energie. Zo'n voorziening, die ook 's winters werkt, kost zonder subsidie tussen de 3500 en 4000 gulden.
Toen in 1991 het apparaat werd gepresenteerd gingen er duizend stuks over de toonbank. In 1997 waren dat er al 8000, eind 1998 zo'n 35000. In oktober 1998 maakte Jorritsma bekend dat zij streefde naar 80000 zonneboilers in het jaar 2000. ,,We zijn blijven steken op ongeveer 50000 stuks'', zegt de woordvoerder.
,,Dat komt omdat de prijs nog aan de hoge kant is en omdat de zonneboiler bij lang niet alle installateurs bekend is.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.