Bij het onderzoek naar de ramp met de olietanker Erika voor de Franse kust wordt een tweede onderwaterrobot ingezet.
Gisteren zou het apparaat al bij het wrak worden gebracht. Maar dat ging wegens het slechte weer en een hoge golfslag niet door. Dit deelden scheepvaartautoriteiten in Brest gisteravond mee.
Het onderzoek liep zondag al flinke vertraging op omdat de eerste onderwaterrobot -met de naam Abyssub- vast kwam te zitten in het wrak van de tanker. De tweede robot, de zwaardere 'Achill', is nodig om de Abyssub vlot te trekken. De Abyssub, die is uitgerust met camera's, werd tweemaal gebruikt bij het onderzoek naar het wrak van de Titanic.
De Abyssub moest informatie verzamelen over de toestand van de ramptanker Erika. Het wrak ligt in twee stukken op de zeebodem. Er zou nog zo'n 20000 ton olie in het ruim zitten. Met de ingeschakelde apparatuur kan worden gekeken of het mogelijk is de resterende olie uit het wrak te pompen. Dat is de enige oplossing die garandeert dat verdere vervuiling wordt voorkomen.
Aan de Bretonse kust dichtbij de plaats van de scheepsramp werden gisteren opnieuw olievlekken gesignaleerd. Het is echter onduidelijk of deze nieuwe olie ook uit de Erika is gelekt. Franse milieubeschermers vrezen dat de olie die nog in het ruim van de tanker zit een nieuwe, en misschien nog wel grotere olieramp aan de Bretonse kust kan veroorzaken.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.