*

 
dossier

Archief

Inkoopsite voor ambtenaren

redactie economie − 11/01/00, 00:00

Inkopers van de overheid kunnen sinds kort duurzame producten inkopen vanachter hun bureau. Via de website www.inkopers.net krijgen ambtenaren een lijst voorgeschoteld die vermeldt waarop ze moeten letten als ze nieuw materiaal aanschaffen.

Tot voor kort moest een ambtenaar veel werk verrichten als hij milieubewust wilde inkopen. Op de nieuwe site kan hij zien aan welke eisen duurzame producten moeten voldoen. Zo adviseert de site om kringlooppapier te gebruiken of papier te kopen dat gemaakt is van hout uit duurzaam beheerde bossen. Momenteel zijn alleen milieuspecificaties voor papier, kantoormachines en groenvoorziening op de site te vinden. Later worden dat er meer.

De site is onderdeel van het Programma Duurzaam Inkopen, een initiatief van de overheid. Het rijk hoopt te bereiken dat inkopers bij ministeries, provincies, gemeenten en waterschappen milieubewuster gaan inkopen. Fred Wijnhof, inkoopcoördinator bij de gemeente Nijmegen, noemt de site een ,,welkome aanvulling''. Dat wil niet zeggen dat hij de adviezen altijd opvolgt: ,,Er wordt geadviseerd 70-grams papier aan te schaffen in plaats van 80-grams. Het lichtere formaat is milieuvriendelijker omdat er minder bomen voor gekapt hoeven te worden. Maar het is in kantoorapparatuur moeilijk te verwerken.''

Het grootste voordeel vindt Wijnhof dat speciaal ingestelde inkoperspanels de informatie hebben getoetst. ,,Er is veel aandacht besteed aan de totstandkoming van de specificaties. Je hoeft je niet af te vragen: zou het allemaal wel zo zijn? De inhoud van de informatie wordt door een grote groep gedragen.''

mailIcon print |