*

 
dossier

Archief

ABN Amro en Dresdner Bank willen bieden op houdstermaatschappijen

Door: redactie − 03/02/00, 00:00

ABN Amro wil samen met de Duitse Dresdner Bank een bod uitbrengen op de houdstermaatschappijen Dordtsche Petroleum en Maxwell Petroleum. Dat heeft ABN Amro gisteren bekendgemaakt. De twee hebben met het ministerie van Financiƫn een nieuwe overeenkomst gesloten en zijn in gesprek met de raad van beheer van Dordtsche.

ABN en Dresdner bieden de aandeelhouders van Dordtsche Petroleum 96,15 procent van de intrinsieke waarde van hun aandeel in aandelen 'Olies'. De Maxwell-aandeelhouders krijgen 99 procent. De twee houdstermaatschappijen doen nu niets anders dan aandelen Koninklijke Olie houden en het dividend aan hun eigen aandeelhouders doorsluizen. Eerder verwierp Dordtsche een bod van de Duitsers omdat het te laag zou zijn.

Mede naar aanleiding van die mislukking besloot Dresdner aansluiting te zoeken bij ABN Amro. Ingewijden melden gisterochtend al dat met een gezamenlijke overname een bedrag van ongeveer f20 miljard zou zijn gemoeid, waaraan de banken meer dan f200 miljoen zouden overhouden. De aandelen Koninklijke Olie van de houdstermaatschappijen zijn veel goedkoper dan de originele 'Olies'. Een deel van de winst gaat na de overname naar de fiscus.

mailIcon print |