*

 
dossier

Archief

Roda JC wint weer op karakter in slotfase

Door: redactie − 11/02/00, 00:00

Schrijf Roda JC nooit te vroeg af in een wedstrijd. Dat ondervond Ajax dit seizoen al twee keer en ook FC Utrecht kan er nu over meepraten.

De Limburgse ploeg trok voor eigen publiek in een krankzinnige slotfase de overwinning alsnog naar zich toe. Via 0-1 werd het 2-1, 2-2 en uiteindelijk toch nog 3-2 in amper twintig minuten tijd.

Roda JC, dat in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht met 2-1 zegevierde ook al via een treffer in blessuretijd, dankte de zwaarbevochten triomf vooral aan Bob Peeters. De slungelachtige Belg bracht twee treffers op zijn naam. Invaller Doomernik maakte het beslissende doelpunt in de laatste minuut. De thuisclub verdiende de sensationele overwinning, de eerste in een serie van zes competitieduels, op basis van een karaktervolle tweede helft.

FC Utrecht was in de eerste helft technisch en tactisch de betere ploeg. Het beste voetbal kwam opnieuw van de Fransman Martel, min of meer de vaste uitblinker in de ploeg van trainer Wotte. Roda JC moest het vooral van opportunisme hebben. De 'sleurende' spits Peeters fungeerde als gangmaker, geholpen door aanvoerder Van der Luer, die nog een beetje orde in het rommelige spel trachtte te brengen.

Gevaarlijkste man bij FC Utrecht was middenvelder John de Jong. Zijn kopbal van dichtbij in de negentiende minuut kon doelman Kalac nog ternauwernood keren. Ruim een kwartier later scoorde de getalenteerde speler alsnog, zij het met pijnlijke gevolgen. De Jong reageerde attent op een halve redding van Kalac na een schot van Bosschaart. Moedig en met succes kopte hij in, maar kreeg daarbij de harde schoen van verdediger Vrede tegen zijn hoofd. Met een gebroken neus moest de doelpuntenmaker naar het ziekenhuis.

Na de rust kreeg Roda JC de geest. De aandringende thuisploeg dwong legio kansen af. Topschutter Peeters zorgde met zijn tiende en elfde competitietreffer voor een verdiende voorsprong voor Roda JC.

Via Dijkhuizen, die profiteerde van een misverstand tussen Vrede en Kalac, leek FC Utrecht nog een puntje over te houden aan de wonderlijke wedstrijd. Doomernik zorgde echter voor een vervroegd carnaval, hoewel Lucius nog een droomkans miste op 3-3.

mailIcon print |