De omzet van de zeven Nederlandse bloemenveilingen is in 1999 met 1,2 procent gegroeid naar 6,7 miljard gulden. De toename is aanmerkelijk lager dan over 1998. Toen was de stijging nog 4,9 procent, meldt de Vereniging van Bloemenveilingen in Nederland (VBN). De veilingen verhandelden vorig jaar 12,9 miljard stuks bloemen en planten. Dat waren er 5,3 procent meer dan het jaar ervoor, waarbij de gemiddelde prijs daalde met 2 cent naar gemiddeld 53 cent. Hiermee kwam de gemiddelde prijs op hetzelfde peil als in 1997.
Dat 1999 schril afsteekt bij het relatief goede jaar 1998, komt vooral door de lagere export naar Duitsland. Bovendien viel Valentijnsdag, een belangrijke bloemendag, op een ongunstig moment. Dat kostte veel omzet.
De klappen vielen vooral bij de bloementelers en minder bij de plantenkwekers. De omzet van snijbloemen zakte vorig jaar zelfs 0,2 procent naar 4,6 miljard gulden. De prijsdaling komt mede door het aanvoerrecord van 11,8 miljard stelen. Vooral anjers brengen weinig meer op door een toevloed van deze bloemen. Rozen blijven het belangrijkste product op de veiling.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.