Opgelucht, met een gevoel alsof er een engeltje boven hun hoofd heeft gehangen, kwamen 42 Nederlandse vakantiegangers gisteren aan op Rotterdam Airport. Zij zaten met nog 11 anderen in de bus die zaterdagavond in de Franse Alpen verongelukte. Daarbij viel een dode.
De bus gleed van de weg en stortte in een 20 meter diep ravijn. Een 20-jarige vrouw uit Drachten kwam om. Elf mensen raakte gewond: negen passagiers en twee chauffeurs. Van hen komen er acht vanavond terug in Nederland. Drie van hen worden verder behandeld in een ziekenhuis.
De bus was een dubbeldekker van de Nederlandse firma De Mol-Pelikaan uit Boxtel, gehuurd door het Utrechtse reisbureau SnowTrex. Aan boord waren 45 skitoeristen, zeven chauffeurs en een hostess, op de terugweg na een wintersportvakantie in het skistation Les Menuires in het gebied Les Trois Vallées.
Het sneeuwde licht in de afdaling naar Moutiers. Die sneeuw bevroor onmiddellijk en zorgde voor een laag ijzel op de weg. Een chauffeur van een Franse autobus die vlak voor zijn Nederlandse collega de afdaling had gemaakt, vertelde gisteren op tv alle moeite te hebben gehad om in een scherpe bocht niet rechtdoor te gaan, het ravijn in.
De Nederlandse bus had dat geluk niet en is bij Saint-Martin-de-Belleville doorgeschoten, vervolgens een aantal keren om zijn as getold en daarna 20 meter lager op zijn kant in een ravijn beland, tussen de bomen. De bus had geen sneeuwbanden en ook geen sneeuwkettingen om. Een alcoholtest van de chauffeur van de Nederlandse bus was negatief. De bus reed ook niet te hard.
Reddingswerkers waren snel aanwezig op de drukke weg vol wintersporters, maar ondervonden de nodige moeilijkheden. Om een beklemd slachtoffer te bevrijden, moest een tunnel door de sneeuw onder de bus worden gegraven en dat duurde uren.
Op het Rotterdamse vliegveld stonden familieleden klaar om de slachtoffers op te vangen. ,,Er heerst opluchting, maar aan de andere kant beseffen ze maar al te goed hoe goed ze er vanaf zijn gekomen'', schetst ANWB-woordvoerder Ad Vonk de stemming.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.