*

 
dossier

Archief

Nieuw overlegplatform Schiphol

Door: redactie − 24/01/00, 00:00

Nu het Tijdelijk Overleg Platform Schiphol (Tops) dat minister Netelenbos zou adviseren over de toekomst van de luchthaven is gesneuveld, wil een aantal oud-Tops-partners nieuw overleg starten. De milieuorganisaties zullen daar niet aan meedoen. Dat heeft een woordvoerder van de luchthaven gisteren bekendgemaakt.

In het Tops zaten vertegenwoordigers van onder meer Schiphol, de provincie Noord-Holland, de gemeenten Amsterdam, Haarlemmermeer, de luchtvaartsector, vakbonden, werkgeversorganisaties en milieuorganisaties. Maar de laatste groep stapte in november op en een poging haar weer om de tafel te krijgen liep afgelopen week op niets uit.

Onderwerpen van gesprek in het nieuwe overleg zullen volgens Schiphol te maken hebben met economie, ruimtelijke ordening en werk, milieuaspecten en de kwaliteit van de leefomgeving. Het nieuwe overleg is niet specifiek bedoeld om alsnog een gemeenschappelijk advies aan de minister uit te brengen, aldus de woordvoerder.

De milieubeweging stapte uit het Tops, omdat het overleg niet de kans kreeg advies uit te brengen voor een kabinetsbesluit. Bovendien is de milieubeweging het oneens met het door het kabinet gewenste normenstelsel. Minister Netelenbos staat welwillend tegenover het nieuwe overleg.

mailIcon print |