*

 
dossier

Archief

Goeroe wil de wereld verbeteren

Van onze redactie religie & filosofie − 18/11/00, 00:00

Goeroe Sri Sri Ravi Shankar wil de wereld verbeteren en vindt menige notabele aan zijn zijde, ook in Nederland. Of zij weten met wie ze in zee gaan, lijkt de vraag.

In India geeft de goeroe zijn cursussen aan gevangen guerrillastrijders van het Assam Bevrijdingsfront om hen 'terug te voeren in de nationale hoofdstroming.' Maar de hele wereld moet verbeterd. Met zijn eenvoudige ademhalingstechniek waarmee je een beter mens wordt, maar vooral door overal ter wereld conferenties over 'menselijke waarden' te organiseren. Hiervoor nodigt hij steevast vips uit.

Over tien dagen is Nederland aan de beurt. Ruud Lubbers, Paul Baan en rabbijn Soetendorp hebben toegezegd te zullen spreken. Van der Stoel, de baas van het VN-orgaan voor nationale minderheden, zal zelfs een grote prijs van de goeroe krijgen.

De UNPO, een organisatie van niet-erkende naties en volken, vindt dat Van der Stoel de prijs niet zomaar mag accepteren: ,,Ze zouden toch op zijn minst eerst een behoorlijk onderzoek moeten instellen.''

mailIcon print |