*

 
dossier

Archief

Financiering akkoord huisartsen nog onzeker

Van onze redactie politiek − 10/05/01, 00:00

DEN HAAG - Minister Borst van volksgezondheid is blij met het akkoord dat de huisartsen met de zorgverzekeraars hebben bereikt over de vergoeding van hun praktijkkosten. Maar het is nog niet zeker dat zij het bijbehorende advies van het College Tarieven Gezondheidszorg (CTG) overneemt, aldus haar woordvoerder.

Stemt de minister in, dan moet zij nog eens 180 miljoen gulden extra zien te vinden, bovenop de 70 miljoen die voor dit doel in de Voorjaarsnota is opgenomen. Volgens haar zegsman gaat Borst eerst nog eens goed kijken naar de onderbouwing van het CTG-advies.

Overigens moet het advies later deze maand nog formeel in een vergadering van het college worden vastgesteld. Na dat moment heeft Borst nog maximaal twaalf weken om na te denken.

Volgens Zorgverzekeraars Nederland (ZN) is de meest waarschijnlijke oplossing dat de particuliere ziektekostenpremies 'iets' omhoog gaan. Voor de ziekenfondspatiƫnten stijgen de premies niet, verwacht ZN, omdat er nog zeker een miljard als reserve in de centrale kas zit.

De woordvoerder van Borst wees er gisteren op dat zij steeds heeft gezegd dat de huisartsen voor meer geld bij de zorgverzekeraars moeten zijn. ,,Dat is nu gebeurd, en het is op zich positief dat ze eruit zijn gekomen.''

Onduidelijk is nog wat er gebeurt als Borst het CTG-advies naast zich neer legt. De woordvoerder van de zorgverzekeraars wil speculeren over de vraag waar de extra miljoenen dan vandaan moeten komen.

De Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) praat 17 mei met de achterban over het compromis. Dan zal duidelijk worden of aangekondigde acties, zoals een patiƫntenstop en opzeggen van contracten, doorgaan of niet.

mailIcon print |