*

 
dossier

Archief

Kijker bepaalt prijzenpot SBS-bus

BIJDRAGEN: JEROEN DEN BLIJKER − 29/01/00, 00:00

Op hersens lijkt het niet zo aan te komen. SBS 6 zendt al enige tijd beelden uit van de selectieprocedure van kandidaten voor 'De Bus', het antwoord van de zender van Fons van Westerloo op de Veronica-hit 'Big Brother'. We zien vooral veel stormbaangeweld; modderplas zus, muurtje zo.

Gelukkig is al dat afzien niet voor niets. Wie wil er nou niet met een busreisje één miljoen gulden verdienen, het bedrag waarmee de winnaar van de real life-soap naar huis gaat? Daarvoor neemt menigeen graag voor lief dat de bus is behangen met tv-camera's.

Maar hoe zeker is die hoofdprijs? Helemaal niet dus, zo blijkt uit een persbericht dat SBS gisteren verspreidde: 'Het geldbedrag kan oplopen tot rond een miljoen.' Het te winnen bedrag maakt SBS afhankelijk van de kijkcijfers. ,,De jackpot wordt gevuld met 1 cent per kijker.'' Ook wil SBS vrijgekomen plaatsen in de bus veilen. De opbrengst daarvan belandt eveneens in de prijzenpot.

Volgens SBS-woordvoerder Michiel van Rijswijk zijn de kandidaten wel degelijk op de hoogte van het feit dat de prijs wel eens lager kan zijn dan die miljoen gulden. ,,En we hebben ook altijd naar buiten toe gecommuniceerd dat het bedrag een miljoen kán zijn.'' Daarbij verwijst hij naar een persbericht dat SBS vorig jaar verstuurde. Van Rijswijk erkent wel dat het woordje 'kan' in de beeldvorming rond het programma 'misschien wel een beetje' is weggevallen. Geruststellend voor de kandidaten voegt hij eraan toe dat de prijzenpot ook groter kan worden dan een miljoen. ,,Het hangt van de kijker af.''

Overigens rekent SBS6 op gemiddeld 400000 kijkers. Ter vergelijking: Veronica's 'Big Brother' trok iets meer dan een miljoen kijkers per aflevering. 'De Bus' start maandag 14 februari is op van maandag tot en met zaterdag zestien weken lang te zien.

mailIcon print |